Letovisko Lopar

Turistické stredisko Lopar je známe hlavne pre svoju veľkú piesočnatú pláž "Rajska Plaža". Popri nej sa tiahne veľký kemp a hotelový komplex San Marino. To robí z Loparu rušné letovisko s množstvom turistov a dobrou vybavenosťou.

Letovisko sa nachádza v severnej časti ostrova na výbežku obmývanom vodami Jadranu takmer zo všetkých strán. Cesta od vstupu na ostrov meria okolo 20 km. V hlavnom meste Rab odbočíme doprava a cez vnútrozemie ostrova a dedinku Mundanje, okolo zálivu v Supetarskej Drage sa postupne dostaneme cez horský masív až do letoviska Lopar, ktoré je administratívne samostatné od zvyšku ostrova. Od mesta Rab je to okolo 10 km.

Vstupná cesta, na ktorej je veľký supermarket, rozdeľuje Lopar na dve časti. Napravo je rušná časť s hotelmi, kempom a veľkou piesočnatou plážou. Vľavo sú menšie piesočnaté pláže v tichšej časti letoviska. No ak by ste pokračovali cez centrálnu križovatku rovno, tak by ste sa dostali úplne na koniec výbežku ostrova, kde je množstvo "panenských" piesočnatých pláží skoro ako v karibiku, ktoré sú však prístupné len na lodiach, na bicykli alebo pešo.

Mapa

Fotogaléria

Videogaléria

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.

Spravuje PSKA s.r.o.
Prajeme vám štastnú cestu.